STÁLE SE V TĚCH VODIČKÁCH NEVYZNÁM

Velmi často čtu dotazy, kde stále nemáte jasno, která "vodička" na co je :) V hlavě Vám kolují názvy primer, u

ltrabond, extra přilnavač, pak se ještě dočtete, že je i rozdíl v kyselosti. Někdo píše tamto, druhý zas toto. A Vám z toho roste hlava a máte v tom ještě větší guláš než na začátku :) Ráda Vám to znovu vysvětlím. Někde je již článek na vysvětlení pojmů, ale opakování je matka moudrosti :)

 

PRIMER JE PŘILNAVAČ.

 

Slouží k tomu, aby akryl lépe přilnul k přírodnímu nehtu. Aplikuje se tedy jen na přírodní nehet. Musí se nechat zcela uschnout - nehet musí být opět zcela suchý.

 

Je to vlastně "vodička", jak tomu některé začínající nehtařky říkají :) Ale jsou i jiné vodičky - nenazývá se to jen primer, ale také ultrabond či extra primer. Tyto ultrabond je šetrnější a extra slouží k lepšímu přilnutí - záleží, jaké má složení, co prodejce nabízí, vždy pozorně čtěte popisek na webu nebo se zeptejte přímo prodejce.

 

PRIMER KYSELÍ JEN POD AKRYL?

 

Je pravda, že primer kyselí je pod akrylovou modeláž a nekyselý pod gelovou? Vždy tomu tak být nemusí. Ano, pod akryl se dává kyselý primer. Ale je také vhodný pro gelovou modeláž, je silnější. Např. já ho používám :) Nehty mi lépe drží. Není tedy pravda, že kyselý primer nepatří pod gelovou modeláž. Ano jsou i takový případy, kdy primer modeláži vadí, kdy se

 

PRIMER VÝJIMEČNĚ NEPOUŽIJE.

 

Nejdříve to však vyzkoušejte s ním ;-) Takových moc není.

 

A matou Vás také odpovědi, kdy Vám řeknou, že primer nepoužívají ale vůbec? Ano, je to možné, jelikož používají ultrabond gel. Ale pozor! Tady se už nejedná o "vodičku", ale opravdu o gel, který musíme vytvrdit v lampě. Tyto ultrabond gely už v sobě přilnavače (tedy přimer) obsahují, tudíž primer - vodičku nepotřebujete.

 

A JAK TEDY POSTUPOVAT?

 

1) a) prep, b) primer - jedno, jestli kyselý či nekyselý, c) podkladový / základní / base gel / bonder gel u třífáz systému. U jednofáz se jako podkladová vrstva aplikuje ten stavební jednofáz systém

 

2) a) prep, b) ultrabond - "vodička" / ultra primer anebo extra primer c) viz bod 1)

 

3) a) prep, b) ultrabond gel c) viz bod 1)

 

 

JE TO PRO VÁS SROZUMITELNÉ?

Pokud si nevíte rady, klidně mi napište, vysvětlím, popř. se ptejte i na jiné dotazy a článek o dané problematice bude na blogu ;-)

 

 

 

Přeji všem krásný den,