PILNÍKY

Abychom si ujasnily, na co jaký pilník se používá, jak je to s hrubostí pilníků. Na trhu se také objevují ještě různé tipy pilníků a leštiček. Nejlepší / nejkvalitnější jsou zebra pilníky. Nejlépe brousí. Bílé pilníky také docela dobře brousí, v nabídce je i vysoká hrubost 80/80, ale nejsou tak ostré jak zebra pilníky. Ale také dobře brousí. Černé pilníky - většinou jen rovné, úzké, dle mé zkušenosti nejhorší kvalita.

JAKOU HRUBOST ZVOLIT?

Určitě Vám nebude stačit jen jeden pilník. Na každý úkon potřebujete jinou hrubost. Čím vyšší číslo, tím je pilník jemnější, čím nižší, tím je hrubší a více brousí.

240 - na přírodní nehet

180 - na doupravení namodelovaného nehtu

100 - na zbroušení staré modeláže či na odstranění většího množství materiálu (což se může stát začínajícím nehtařkám, když si při modeláži na nehet namodelují mnoho materiálu)

80 - na zbroušení starého materiálu - velmi hrubý, pozor na pořezání!

Když brousíte zákaznici, vždy musíte být opatrné, abyste ji neporanily. Někdo má opravdu jemňounkou kůžičku a stačí i jemným pilníkem 180 trošku zavadit o kůžičku a už teče krev. Někomu nevadí ani hrubost 100. Vždy u nové zákaznice, než použijete pilník, zjišťujte jakou kůžičku má. Zkušené nehtařky již zjistí při odstraňovaní kůžičky pusherem.

Většinou pilníky mají z každé strany jinou hrubost. Je to praktické, nemusíte brát do ruky stále jiný pilník, stačí jen otočit :) Hrubost poznáte snadno - buď přejedete prstem anebo ty, které nemají pilník v ruce poprvé, již poznají pohledem - u zebra pilníku. Jemnější pilník je na pohled jemnější, hrubší má takové tamvší a větší "zebrování" :).

PILNÍK NA PŘÍRODNÍ NEHET

Nepoužívejte na přírodní nehet velkou hrubost! Nehet tak poškodíte. Na přírodní použijte pilník o hrubosti 240 nebo můžete použít i blok na přeleštění. Hrubost 180 použiji na přírodní nehet v případě, kdy mi zákaznice dojde a má na nehtech lak či jen zbytek laku, který prostě odlakovačem nejde dolů. Vezmu do ruky pilník a přejedu 2x a je fuč :). Doladím pilníkem 240.
Tento jemný pilník používám i na doladění modeláže. Tzn. namodeluji nehet, po vytvrzení setřu výpotek. Tvary doladím hrubostí 180 a hrubostí 240 ještě několikrát přejedu kolem kůžičky, abych odstranila případné rýhy v nehtu a hezky ho urovnala.

PILNÍK NA DOLADĚNÍ TVARŮ

Namodelujete nehet a potřebujete doladit tvar či úplně pilovat tvar :) Zde použít pilník o hrubosti 180. Krásně Vám vezme materiál a není zbytečně hrubý. Pokud Vám modeláž stále moc nejde a máte moc materiálu, použijte pilník o hrubosti 100, poté dolaďte 180-kou

PILNÍK NA ZBROUŠENÍ

Potřebujete zbrousit starou modeláž, použijte pilník o hrubosti 100. Někdo používá i 80. Dle mého názoru zbytečně hrubý, ale někdo ho má oblíbený. Dávejte vždy pozor, abyste se nepropilovala až na přírodní nehet, raději potom použijte pilník o nižší hrubosti, dle potřeby - 180 anebo 240. Pokud děláte doplnění, máte zbroušen materiál hrubým pilníkem, vždy přejeďte ještě pilníkem 180 :).

 

BLOK

 

Blok je v modeláži také důležitý. Uhladíte si ním nehet třeba před malováním, aplikací třpytek anebo k uhlazení modeláže před nanesením barvy či lesku. Někdo používá ke zmatnění přírodního nehtu před modeláží. Mám zkušenost, že nehty mně či některým zákaznicím hůře drží, proto používám před modeláží na přírodní nehty pilník o hrubosti 240.

 

Přemýšlíte jaké pilníky si máte koupit? Určitě potřebujete o hrubosti 240, 180, 100 a i blok. Vždy si pořizujte alespoň 2 ks od každé hrubosti, blok stačí jeden :).

 

 

Pokud máte stále nejasnosti, napište mi :). Zodpovím Vaše dotazy a doplním pro ostatní.

Ptejte se na cokoliv ohledně modeláže :)

 

 

Hezký den,

Alena