Nejčastější důvody, proč gely na nehty mění barvu

Přestože se nás na tuto otázku ptáme poměrně často, stále neexistuje jediný důvod, proč by bílé gelové nehty mohly zbarvit nažloutlo, mohlo by to být z mnoha důvodů nebo dokonce z jejich kombinace.

A kromě toho neexistuje žádné pevné časové období, jak dlouho po provedení manikúry můžete očekávat změnu barvy bílých gelových nehtů.

U některých lidí by se zabarvení mohlo začít objevovat už za den nebo dva. Pro ostatní to může trvat týden nebo déle, než nehty začnou žloutnout.

Důvody obarvení se tedy mohou značně lišit a časový rámec se také velmi liší.

Některé z nejčastějších důvodů, proč se váš bílý gel na nehty může zbarvit žlutě, jsou uvedeny podrobněji níže.

Špatná kvalita gelu nebo produktů

Ale ne každý salon používá stejnou kvalitu gelu. Existuje důvod, proč můžete získat gely téměř v jakémkoli cenovém rozsahu.

Obecně platí, že čím více vám nehtový salon účtuje za gelové nehty, je pravděpodobné, že používají kvalitnější nehtový gel. Samozřejmě to není vždy pravda, ale nelze popřít skutečnost, že použití levných gelů na nehty může způsobit, že vaše nehty brzy po provedení manikúry zežloutnou.

Kouření

Kouření nezpůsobuje jen žluté skvrny na zubech, ale také může způsobit, že vám bílý gel na nehty zežloutne. Pokud jste kuřák, šance na změnu zbarvení nehtů jsou vyšší.

Ve skutečnosti si můžete všimnout většího zabarvení vaší dominantní ruky nebo ruky, ve které držíte cigaretu.

Vystavení agresivním chemikáliím

Čisticí prostředky, barvy na vlasy, výrobky pro péči o pleť, odličovací přípravky atd. Obsahují chemikálie, které mohou způsobit zežloutnutí nehtů. Tyto chemikálie mohou reagovat s gelem na nehtech a buď způsobit změnu barvy - nebo zrychlit jeho štěpení.

Sluneční světlo nebo solárium

Nadměrné vystavení slunečnímu záření nebo soláriu může vést ke změně barvy vašich bílých a jiných barevných gelů na nehty. Je to proto, že EU zakázala vybrané složky barev, které zabraňovaly změně odstínu.

Proto je tento problém častější v létě než v zimě. Jelikož ne každý se opaluje stejným způsobem, je možné, že lidé mají různé zkušenosti se zežloutnutím bílých gelů poté, co byli v soláriu nebo strávili dlouhou dobu na slunci.

Řešení, jak znovu obnovit barvu

Naštěstí existuje řada způsobů, jak si můžete své bílé gely na nehty opravit - pokud si všimnete, že se zbarvují do žluta.

Odlakovač nebo líh na alkohol

K odstranění mírného až středního zažloutnutí bílých gelových nehtů můžete použít odlakovač nebo líh. Tato metoda je nejúčinnější, pokud ji použijete brzy po objevení skvrny ... jen se ujistěte, že na nehty nepoužíváte aceton!

K odstranění zabarvení a obnovení bílé barvy gelových nehtů použijte vatový tampon (špička Q) namočený v odstraňovači nebo alkoholu, aby se skvrna lehce otřela. Netřete ovšem příliš silně, jinak byste mohli odstranit bílou gelovou barvu.

Umyjte si ruce vodou a mýdlem

Pokud se skvrna objeví hned po konzumaci kari, vaření pomocí barviv, jako je kurkuma, nebo pomocí některých produktů na líčení; umyjte si ruce mýdlem a vodou. Ujistěte se, že si nehty dobře vydrhnete, abyste z nehtů odstranili jakékoli barvicí prostředky - ale nepoužívejte nic příliš drsného!

Namočte do citronu a jedlé sody

Citron a jedlá soda jsou přírodní bělidla. To znamená, že vám mohou velmi pomoci, pokud chcete z bílého gelového laku na nehty odstranit všechny žluté skvrny.

Chcete-li to provést, vytlačte citron do misky s vodou a přidejte do ní lžíci jedlé sody. Poté prsty ponořte do směsi po dobu 10 až 15 minut. Nakonec si opláchněte ruce sladkou vodou a přitom si jemně drhněte nehty ... pouze rukama.

Použijte lak na vlasy

Pokud žluté skvrny na vašich bílých nehtech nejsou čerstvé, pak by to citronová šťáva nebo odlakovač na nehty nemusel příliš pomoci.

V tomto případě může být efektivním řešením použití laku na vlasy. Položte si ruku na ručník a velkoryse si nastříkejte lak na vlasy, dokud neuvidíte, že jsou mokré. Potom použijte vatový tampon a skvrny jemně vydrhněte. Nakonec si umyjte ruce čerstvou vodou a mýdlem.

Namočte do oleje z čajovníku

Olej z čajovníku je přírodní odstraňovač skvrn. Namočený obarvený nehet jednoduše namočte do misky naplněné vodou a dvěma lžícemi oleje z čajovníku. Nechte nehet 5 až 10 minut máčet a poté si umyjte ruku. Proces můžete opakovat jednou denně, dokud skvrna nezmizí.