22. 02. 2017 | VAŠE DOTAZY

Nejčastější dotazy II

DAJÍ SE KOMBINOVAT GELY RŮZNÝCH ZNAČEK?


Ano, určitě dají.Můžete mít podkladový gel jiné značky než modelačního gelu a i lesku :). Ve výjimečném případě se může stát, že si gely jiných značek nesednou. Zatím se mi to nikdy nestalo a to jsem jich kombinovala spousty ;-)

CO JE LEPŠÍ GEL NEBO AKRYL?

Nedá se říci, zda je lepší akryl či gel. Nebo zda je lehčí gel či akryl. Více populární je gel, zákaznice chtějí většinou gelové nehty. Každému na práci vyhovuje něco jiného. Někomu se do ruky lépe dostane akryl a nedá na ně dopustit. Někomu vadí ten zápach, někomu z něj bolí i hlava. Akryl je hodně tvrdý, nesedne každému nehtu. Na měkčí nehty určitě je vhodnější gel. Gel také nemusí držet na všech nehtech, některé si vyžadují akryl. Na kurzu jsem se učila akrylovou modeláž, bavila mě a přišla mi lepší a lehčí než gelová modeláž. Po měsíci, kdy jsem dělala jen gelové nehty, jsem se vrátila k akrylu a vůbec mi nešel. Navíc mně vadí ten zápach, motá se mi hlava, nevyhovuje mi. Našla jsem se v gelové modeláži :). Takže zda se stále zabýváte otázkou, co je lepší? Pokud Vás akryl láká, vyzkoušejte si ho :) Musíte sama zjistit, co je pro Vás lepší :)

CO MÁM DĚLAT S ODLOUČENÝM LŮŽKEM?

Pokud je lůžko odloučené, nechejte ho odrůst. Modeláž nedělejte, dokud odloučené lůžko neodroste.

MŮŽU DÁT NA AKRYL GEL?

Ano. Pokud chcete doplnit nehty a zákaznice má na nehtech akryl, který nechcete úplně celý odstranit, tak můžete použít gel. Gel na arkylu držet bude. Opačně ne.

CO S BUBLINKAMI V KELÍMKU?

Nikdy nemíchejte gel, nehýbejte štětcem sem a tam, budou se Vám tvořit bublinky. Nabírejte gel opatrně, nikdy štětec nenadzvedávejte, dostane se tam vzduch a hned jsou tam bublinky. Pokud chcete zamíchat barevný gel, tak také opatrně, můžou se tam taky vytvořit bublinky. Je možné, že gel má bublinky hned po otevření. Dejte gel na topení, teplem vyprachají. Pokud jich máte málo, stačí je "zničit"

SUNDALA JSEM MODELÁŽ A MÁM ODLOUČENÉ LŮŽKO. JAK TO?

Lůžko se může odloučit tím, že jste nehtem někde narazila, nebo nehty byly dlouhé a Vaše přírodní tak byly namáhané a lůžko se odloučilo. Odloučené lůžko může také vzniknout špatnou modeláží, tzn. špatnou přípravou, Váš nehet je špatně zatěžován a může reagovat odloučením. A co s tím? Nejlépe odstranit všechen gel. Pokud je nehet bolestivý (např. po nárazu), odstraňte, co to jde, ale až si nehet trošku odpočine, pokud to bude moc bolet. A nechejte odloučené lůžko odrůst a hlavně odpočinout.Pokud nejde gel zcela odstranit kvůli bolesti, menší množství gelu můžete ponechat, ale délku úplně zkrátit. Jak bude možné, zbytek gelu bych odstranila pilníkem. Lůžko se může odloučit i tím, že nehty byly násilím sundávány.
 
 
Hezký den přeji :)
Michaela