13. 01. 2017 | VAŠE DOTAZY

Nejčastější dotazy I

V tomto článku je pár nejčastějších otázek, některé jsou na denním pořádku :). Pro dnešek jen trošku z mnoha :). Postupně přidám další dotazy + řešení ;-)

Můžu zkoušet dělat nehtíky na svých kamarádkách?


Každá začínala tak, že zkoušela na svých nehtech a na kamarádkách. Někdo je názoru, že se na kamarádkách cvičit nesmí, protože by jim bylo ublíženo. Dle mě je to nesmysli, protože když se to dělá na někom jiným, tak si dá člověk pozor, aby kamošce nehty nepropiloval. A navíc kamarádky musí počítat s tím, že se člověk učí. Že nehty nebudou ze začátku stoprocentní a že možná budou třeba poraněné pilníkem. A nejlepší je se učit na někom jiným, protože každý nehet je jiný - tvarově a některé nehty jsou pevné a na nich drží vše, některé jsou jemné a tam je důležité vyzkoušet gel, který sedne. Neznám žádnou holku, která se učila modelovat, která by to nezkoušela na svých kamarádkách.

 

Takže pokud Vás někdo chce ukamenovat za to, že se na někom učíte, tak si s tím hlavu nedělejte a berte si k srdci spíše rady a výtky od zkušených holek a ne od všech.Já na cvičným prstu nikdy nic nezkoušela :) To už je lepší mít tu dřevěnou ruku a je to dobrý třeba na naučení se pinčování anebo malování a tak, i tak na na tu ruku některé holky nadávají. Takže je potřeba zkoušet na živých modelech. Navíc, když jdete na kurz, potřebujete mít s sebou živý model :), takže i na kurzu se budoucí nehtařka učí na svých kamarádkách.Jinak to nejde a nefunguje.


Můžu použít místo gelu laky?

Poslední dobou se častěji setkávám s tím, že holky chtějí používat místo gelu laky. Ano, jsou levnější, ale absolutně s gely nesrovnatelné. Špatně se s nimi maluje fm (ano, někomu to jde), navíc dělají neplechu pod gelem. Za mě určitě gely, kvalitní gely, a můžete s některými zrovna malovat ;-). Pokud opravdu nutně potřebujete použít lak, tak dle mého názoru spíše jen jako celogel nahoru pod lesk. Co je ale důležité? Nechat DŮKLADNĚ zaschnout, jinak se Vám to oloupe ;-).


Mám zdobit na cé nebo pod?

Určitě je lepší zdobit na cé a to celogel i fm. Ale musí být kvalitní gel, aby se daly max 2 vrstvy, nejlépe když je jen jedna. Takže na namodelovaný nehet aplikovat barevný gel a na to lesk. Pokud ale máte gel, který špatně kryje a musíte dát 3 vrstvy, tak ho doporučuji dávat spíše pod cé, jelikož v tom nánosu gelu se může stát, že buď Vám udělá u fm bambulky anebo i u celogelu Vám může celkově změnit tvar nehtu. Pokud je barevný gel pod cé, dávejte si pozor při pilování, abyste se nepropilovala až k barevnému gelu a nespilovala si ho tak ;-) Někdo je zvyklý dávat barevný gel pod cé, dle mě je lepší určitě až na namodelovaný nehet. Ušetříte si tak práci při doplnění, čas a materiál ;-) Je to jednodušší a rychlejší ;-). Každému ale vyhovuje něco jiného ;-)

 

Jak se vlastně doplňuje?? Zase postupuji jak na začátku??

 

Při doplnění se vlastně postupuje stejně. Odpiluje se zdobení a to co je potřeba, spilují se přechody a zbytek materiálu se nechá. Udělá se zase manikúra - odstranit kůžičku, zmatnit přírodní nehet, aplikovat prep, primer. Pokud se doplňuje u fm, tak se dá normálně první vrstva gelu a na to se zase vystínuje kamufláž. Kdyby se tam u doplnění nedoplnila, tak by to vypadalo flekatě, nehezky. Na kamufláž se domodeluje cé oblouk. Vždycky se při odpilovávání starého materiálu musí i trošku spilovat céčko, aby nebylo posunuté tam, kde nemá. Takže nachystat nehet jako u nových gelovek, na první vrstvu dát kamufláž a poté stavebním gelem domodelovat nehet do správného tvaru. Pokud se dělá celogel, tak se samozřejmě kamufláž neaplikuje. Možná to vypadá složitě, ale není to tak hrozný :)

Zde je samostatný článek: http://laraprofinails.infoblog.cz/clanek/doplneni-gelove-modelaze-54984/

 

 

Hezký den všem,

Alena