20. 07. 2019 | VAŠE DOTAZY

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY

Jednou z nejčastějších chyb je zejména ŠPATNÁ PŘÍPRAVA

nehtů. Neustále čtu dotazy, jaký gel, když mi špatně drží nehty. Vydrží jen dva týdny a jsou pryč. Ale málokterou napadne, že dělá chybu především ona ;-). Ano, také jsem byla ze začátku přesvědčená, že dělám vše správně, že chybu určitě nedělám. Krom toho, že bych měla zapracovat na modelaci. Ale pokud Vám nehty nevydrží alespoň 3 týdny, není chyba v gelu, ale v přípravě přírodního nehtu - a to z 90%. Zaměřte se opravdu na tento úkon. Já se na něj také zaměřila a nehty mi prostě vydrží i přes měsíc, ale to většinou zas nevydržím já s takovými odrosty a hlavně teda mám potřebu si často měnit zdobení nehtů, jelikož mě pořád stejné nehty moc dlouho nebaví :). Takže, kde je ten zádrhel? Co je špatně u přípravě nehtů? Ještě někdo používá pomerančové dřívko. Prosím Vás,

ZAHOĎTE HO,

nebo ho použijte k něčemu jinému.. Na odstranění kůžičky si určitě pořiďte pusher. S ním můžete dokonale kůžičku odstranit. i když si myslíte, že tam žádná kůžička není, tak věřte, že je ;-). A co úplně dokonale odstraní kůžičku? Bruska. Co ji používám, žádný odchlip, ani minimální. A další chyba při přípravě přírodníh nehtu? Špatně zmatěný přírodní nehet. Je důležité dbát na to, aby nikde nezůstalo lesklé místečko. Nesmí, musí být nehet dokonale zmatnění. A co použít? Někdo používá blok. Dle mého názoru to ale nemusí každému nehtu stačit. Používám vždy

PILNÍK NA PŘÍRODNÍ NEHTY

o hrubosti 240. Ten dle mého názoru nehtík zmatní tak, jak má. Po důkladném zmatnění nehet pořádně oprašte. Použijte kartáček, kterým to jde opravdu dobře. Nesmí být příliš tvrdý. Nesmí být zase ani příliš měkký. Používám tento a díky němu se mi daří dostatečně prach z nehtů odstranit:http://www.uvgely-laraprofinails.eu/Kartacek-velky-d159.htm Někdo třeba ještě používá zubní kartáček. Hlavně nikdy neodstraňujte prach z nehtů cleanerem! Čím méně tekutin, tím lépe. A to je další problém, které se velmi často začátečnice dopouštějí.

PŘÍLIŠ MNOHO TEKUTIN

Někdo má ve zvyku nehty čistit cleanerem. Nedělejte to. Není to vůbec vhodné. Cleaner se používá pouze na setření výpotku, pokud je to nutné a to je před pilováním. Určitě ale nevynechávejte PREP - na odmaštění nehtů. Je pravdou, že někomu nevyhovuje použití PRIMERU. Ano, někomu opravdu vadí. U někoho se musíme řídit heslem - čím méně tekutin, tím lépe. Ale jsou i případy, kdy prostě nehty bez primeru nedrží. Např. mně, bez něj mám nehty jen den či max tři dny. Někdo říká, že pokud je správná příprava, tekutiny nejsou třeba. Ale není to tak zcela pravda. Ale jiné tekutiny navíc než prep a primer nepoužívejte. Nehet musí být co nejsušší.

Tohle jsou nejčastější chyby u přípravy přírodního nehtu. Píši o nich již poněkolikáté. Opakuji je velmi často, jelikož je to důležité a opravdu některé začátečnice je důsledně nedodržují a stále v nich dělají chyby. Co je další chybou, pokud nehty nedrží? Stále to nemusí být je ve špatném gelu, ale také v tom, jak s gely pracujete :)

BASE GEL / PODKLADOVÝ GEL / BONDER GEL

každý prodejce používá jiné pojmenování pro tuto první vrstvu. Používá se pod třífázový gel. U jednofázového gelu se aplikuje první vrstva tím stejným, s kterým modelujeme :). A jaká chyba je u toho gelu? V nanášení - někdo dělá chybu v tom, že nanese příliš velkou vrstvu. Je důležité štětec víceméně jen zašpinit a nanést na nehet opravdu jen malinké množství. Malinké ;-). Nikdy výpotek z této vrstvy nestírejte! :) Další častou chybou je 

ČASTÉ POUŽÍVÁNÍ CLEANERU

a tudíž i zbytečné! Použijte cleaner jen tehdy, kdy potřebujete pilovat. Jinak výpotek nestírejte! Určitě cleaner nepoužívejte na přírodní nehty. Poslední dobou se setkávám s tím, že se používá tam, kde nemá. Pokud potřebujete důkladněji odstranit prach z přírodních nehtů, pořiďte si kartáček, který není ani hrubý ani příliš jemný, který odstraní úplně všechno. Dlouho jsem takový hledala, až konečně našla :). Určitě nepoužívejte na odstranění prachu cleaner, je to nesmysl!

 

ŠPATNĚ NANESENÝ GEL - ŠPATNÁ MODELACE

 

je velmi častou chybou a mnohdy i velkým problémem. Nejenže nehty vypadají opravdu nehezky, ale také hrozí nepříjemné zranění. Je důležité se správně naučit namodelovat nehet. Příliš málo materiálu u valu a velké bambule na VO nevypadají nijak hezky navíc se nehet může při námaze zlomit a v horších případech si zlomíte i svůj vlastní nehet. Dbejte na to, abyste se naučila správně modeláž, materiál dávejte co nejblíže ke kůžičce, ale zase abyste se jí nedotkly, ke krajům nehtů dávejt méně materiálu, i na VO. Pokud stále neumíte namodelovat dokonalý nehet, pomozte si pilníkem. Nenechávejte nehet určitě v takovém stavu, v jakém jste ho namodelovala. Je opravdu velmi důležité, aby nehet měl ty správné tvary.Sice tohle pilování trvá déle, ale je důležité mít gel tam, kde má být a tam kde je ho moc, musíte prostě pilovat. Držte pilník zešikma a dotvořte tak cé oblouk, dávejte při tom pozor, ať si nepropilujete svůj vlastní nehet.

 

 

Hezký den,

Alena