20. 07. 2019 | MODELÁŽ

MODELÁŽ JEDNOFÁZOVÝM GELEM

Jak namodelovat nehet jednofázovým gelem při celogelu?

 

Jednofázovým gelem a třífázovým se modeluje stejně. Jen u třífázového systému používáme na každou fázi jiný materiál, jak jsem již psala v dřívějším článku. U jednofáz používáme jeden materiál. Jak tedy postupujeme při modeláži?

 

1) příprava nehtu - nejdůležitější část. Pokud si nehet špatně připravíme, modeláž nebude držet. Buď můžou nehty odpadávat ještě tentýž den, nebo vydrží jen pár dní s tím, že se už druhý den začnou tvořit odchlipy nebo se během prvních dnů tvoří odchlipy a modeláž drží třeba jen 14 dní. Dejte si tedy opravdu záležet na tom, jak si nehet připravíte. Jako první použijeme pusher. Je také důležité zvolit ten správný pusher. Nesmí být rovný, ale zaoblený - tak, aby kopírovaly nehet, abych odstranily jen kůžičku a neporušily nehet. Snažte se kůžičku opatrně zatlačit, poté odstranit i zbytky kůžičky z nehtu, nebojte se použít i druhou stranu pusheru. Nedoporučuji kůžičku stříhat. Jen pokud je opravdu velká a zavazí. Poté nehet zmatníme. Ke zmatnění doporučuji použít pilník o hrubosti 240. Někdo používá třeba jen blok, ale dle mého názoru je to málo. Nehet zmatníme zcela celý, nikde nesmí zůstat lesklá část. Důkladně nehet oprašte. nesmí nikde zůstat ani troška prachu. K oprášení použijte kartáč, který má spíše jemnější štětiny ne moc hrubé - tyto špatně oprašují. Popř. si můžete pomoci buničinou.

 

TIPY

Pokud budete používat tipy, volte mezi mléčnými či čirými. Přiložením tipu k nehtovému lůžku vyberte správnou velikost (od 1-10). Vždy se dívejte, zda tip správně kopíruje nehet. Seřaďte si je před sebe na stůl. Až je máte všechny vybrané, vezměte lepidlo na tipy a plošku jen přetřete štětečkem. Nesmí být na tipu příliš velké množství lepidla, steče Vám tak po nehtu či až ke kůžičce, což je nežádoucí. Někdo dává lepidlo i na nehet. Nanesla bych pouze na ten tip. Přiložte k nehtu - přikládejte od VO k valu - nesmí být žádná bublinka. Pokud je to v pořádku, tak přidržte tip na nehtu alespoň 10 vteřin. Nalepte všech 10 tipů. Příp. můžete ihned po nalepení tipu nehet přetřít buničinou - případné lepidlo. Poté zkraťe gilotinou na požadovanou délku. Vezměte pilník o hrubosti 240, zmatněte ho, spilujte přechod a upravte tvar - do mandličky, či do užšího tvaru. I když chcete hranaté nehty, vždy tip spilujte po stranách do užšího tvaru, aby potom nehty ve finále nebyly moc široké a netvořily tak "lopaty", což je velmi nehezké.

 

Dále naneseme prep. Ten velmi rychle usychá.  Stačí se jen štětečkem dotknout uprostřed nehtu. Tekutina se rozpije po celém nehtu.  S dalším krokem vyčkejte, až je nehet opět suchý. N Nehet musí být zmatnění, odmaštěný a suchý.

Prep je důležitý použít vždy.

 

2) nanesení první vrstvy gelu. Naneste na štěteček jen malinké množství jednofázového gelu a jemně vmasírujte do nehtu. Dbejte na to, abyste se nedotkly kůžičky, ale abyste také nenanesly příliš daleko od ní. Nejlepší je použít zaoblený štětec, který kopíruje nehet. Nechte vytvrdit v lampě 2 min. Nestírejte výpotek!

 

3) modelace cé oblouku - naneste na štětec požadované množství jednofázového gelu - dle délky nehtu. Myslete na to, že na palec potřebujete daleko větší množství než na prsteníček či dokonce malíček. Nanáším tak, že umístím gel do první třetiny nehtu, zakroužím štětcem a udělám si takovou kuličku. Potom trošku gelu štětecem táhnu ke kůžičce, opatrně, abych se jí nedotkla. Dále se vrátím ke kuličce, zakroužím a pomalu jí táhnu ke konci nehtu. Poté natáhnu nehet z boků ke konci. Zkontroluji tvar, zda cé oblouk je krásně namodelovaný, zda není někde málo gelu či naopak hrbol - moc gelu. Poté dám vytvrdit na 2 min. Po vytáhnutí z lampy setřu výpotek a vezmu do ruky pilník o hrubosti 180. Pilník držím kolmo a začínám u valu, potom po stranách a nakonec přejíždím pilníkem přes celý nehet do požadovaného tvaru. Kontroluji nehet ze všech stran. Jakmile je dokonalý, pořádně opráším štětečkem. Pokud mi to nejde nebo na nehtu stále zůstává prach, otřu buničinou či ubrouskem.


4) nanesení celogelu - nanesu na štětec barevný gel a opět položím na místo, kde jsem jsem začínala aplikovat gel na cé oblouk. Opět roztahuji barvu k valu a potom ke konci nehtu, pak po krajích. Dbám na to, abych měla všude stejné množství barvy. Počkám chvilku, než se barevný gel "rozloží" po celém nehtu a až poté dám zapéct na 2 min. Pokud je třeba, nanesu druhou vrstvu. Pokud máte barevný gel, který špatně kryje i ve druhé vrstvě či dělá mapy, vyhodila bych ho a pořídila kvalitnější. Nestírám výpotek.

5) aplikace lesku. Někdo volí výpotkový, někdo má radši bezvýpotkový. Pokud zvolíte výpotkový - v kelímku - doporučuji zvolit hustější, aby Vám nestékal ke kůžičce. Je třeba nanést správné množství - ne moc ani málo. To samé platí u bezvýpotkového lesku. Ten bývá v lahvičce se štětečkem. Je tekutější. Též je nutné zvolit správné množství - nezapomeňte štěteček otřít o lahvičku, než budete lesk aplikovat na nehet. Jakmile lesk zateče, začnou se tvořit po čase odchlipy. U výpotkového stíráme výpotek - je důležité nehet hezky vyleštit. U bezvýpotkového výpotek není, tudíž nestíráme. Pokud po vytvrzení 2 minut stále lepí, nechte v lampě lépe - 3 min či 4 min, i když výrobce doporučuje jen 2 min.

 

6) nanesení olejíčku na kůžičku - potřete kůžičku okolo nehtu, i pod VO nehtu a prsty vmasírujte

 

Modeláž je hotová. Doplnění většinou po 4 týdnech, někdo chodí po 3, někdo až po 5 týdnech. Po 6 týdnech bych spíše volila novou modeláž - dle odrostů a kvality nehtů