MANIKÚRA

I když se v tomto blogu zaobírám gelovou modeláží, manikúra sem také patří. Přece jen ji musíme provést, než začneme modelovat nehet. Je spousta nesrovnalostí, jak má manikúra správně být provedena. Často se mezi sebou dohadují i letité nehtařky. Záměrně nepíši zkušené, jelikož jedna "skupina" je dle mě zkušená a zbytek to dělá, jak by se nemělo. Nejčastějším problémem je kůžička.

Před manikúrou nejprve zkontrolujeme stav nehtu zákaznice a zkonzultujeme s ní to, co s nehty zamýšlí. Tím myslím, zda chce gellak či gelovou modeláž, zda je nutné ozdravovací kúra, zda ji doporučíte parafínové zábaly. Pokud má zákaznice nemocné nehty, rozhodně ji nepřijímejte. Hrozí infekce a s tou bych si opravdu nezahrávala. Navíc se může stát i to, že potom nařkne vás, že infekci dostala ve vašem salonu. Pokud máte podezření, že zákaznice má plíseň nehtu nebo si i nejste jisté, prostě ji nepřijímejte. Řekněte jí, že se Vám stav jejich nehtů nezdá, že nehet může být jen poškozen, ale také, že na něm může začínat plíseň, ať si raději zajde k lékaři - ke kožnímu. Vy nejste lékařka a nemáte tak oprávnění její nehet "léčit" či ji cokoliv doporučovat na zhojení. V tomto ohledu bych byla velmi opatrná. Nikdy nemůžete vědět, s kým máte tu čest ;-). Buďte vždy opatrné.

Jako první vezměte do ruky pilník. Hrubost pilníku na přírodní nehty doporučuji 240. Pilníkem zarovnejte tvar nehtů dle přání zákaznice a také dle vaše oka. vždy pilujte jedním směrem. Nehty by se neměly stříhat, doporučuje se pouze pilník.
Jakmile máte nehty krásně zarovnané do stejného a požadovaného tvaru, vezměte do ruk pusher. Použijte ten správný - zaoblený. Nikdy ne rovný, ten ničí nehty, jelikož nekopíruje jejich tvar. Odstraňujte kůžičku opatrně, abyste zákaznici nezranily. Někdo má velmi jemnou kůžičku, některé zákaznice mají velmi silnou kůži, která jde špatně odstraňovat.
Naučte své zákaznice, aby se o své nehty a také o svou kůžičku staraly - každý den, co se naloží do vany, si mohou jemně prsty navlhlou kůžičku zatlačovat směrem k valu. Vy pak nebudete mít tolik práce s jejím odstraňováním. Záleží také na tom, jak často k vám zákaznice chodí. Zda kůžičku odstraňujete, jelikož jí děláte modeláž nehtu, zda k vám chodí jen na manikúru.
Kůžička by se neměla stříhat. Tohle je věčné téma mezi nehtařkama. některé z nich tvrdí, že se musí odstřihnout. Odstřihává se ale pouze jen ta kůžička, která opravdu po zatlačení hodně přečnívá. Pokud jen trochu, opravdu nestříháme! Můžeme poranit zákaznici, hlavně je to velký zásah a tudíž nesprávný. Kůžička se stříhá opravdu jen ve výjimečných případech, tudíž velmi zřídka. Pokud nebudete po manikúře dělat modeláž či gellak, můžete použít změkčovač kůžičky, aby vám šla lépe odstranit. A to v případě, pokud má zákaznice opravdu silnou kůžičku.
Poté následuje buď lakování nebo aplikace olejíčku na nehtovou kůžičku. Aplikujte olejíček kolem celého nehtu a jemně vmasírujte. Můžete i použít nějaký výživný olejíček na nehty. Po manikúře udělat masáž rukou, což je velmi příjemné a každá žena či muž, který přijde na manikúru, to velmi ocení.