Jak si správně vybrat materiál na modeláž nehtů?

Touto otázkou se určitě trápí většina z Vás, které začínáte nebo přemýšlíte, že se naučíte modelovat gelové nehty. Když si zadáte do vyhledávače gelová modeláž, nehtová modeláž a další, vyjede Vám spousta odkazů na e-shopy, osobní stránky nehtařek. Jak si v tomto množství mám vybrat? Který materiál je kvalitní, není příliš předražený? Takovými otázkami jsem se kdysi zabývala i já, když jsem se rozhodla, že se naučím modelovat nehty. Vyskákalo na mě spousta stránek, trvalo mi několik dní, než jsem se jimi prokousala. Neznala jsem skoro žádné pojmy produktů, které prodejci nabízeli. Většina z nich měla v nabídce tzv. startovací sady. Když jsem našla první, řekla jsem si: “Super! Našla jsem, co jsem chtěla.” Ale i tak, když jsem se zadívala, co vše startovací sady obsahovaly, nebyla jsem si jistá, jestli ta radost nebyla předčasná. Zřejmě byla. Nevěděla jsem, která sada má vše potřebné, zda v ní něco nechybí. Ano, v každé něco chybělo, něco mi přišlo zbytečné. Nakonec rozhodovala cena a obsah kelímků modelovacích gelů. Když mi přišel mega balík, byla jsem natěšena a zvědavá, co vše v ní vlastně je :). S některými věcmi jsem byla spokojena, některé byly zcela zbytečné a i když jsem dle stránek, kde jsem sadu našla, vypadalo, že jsem si vybrala i modelovací gely správně, tak opak byl pravdou. Využila jsem jen jeden, druhý letěl do koše.

 

Z této zkušenosti je zřejmé, že není zcela správné se rozhodovat dle ceny. Nakoupím levně a myslím si, že jsem ušetřila. Ale není tomu tak. A to ve většině případech. Ano, pořídila jsem startovací sadu za skvělou cenu, ale bohužel některé věci jsem vyhodila, některé vůbec nepoužila a musela cbyějící materiál hledat jinde. Ale stále jsem netušila, který e-sop si vybrat. Trvalo mi opravdu dlouho, než jsem našla něco, s čím jsem byla spokojená. Jelikož se ale vždy našly nějaké výhrady, rozhodla jsem se až za mnoho času, že si chci a budu vybírat produkty k modeláži sama. Tzn. kontaktovala jsem přímo výrobce, velkou a silnou společnost a zde si našla přesně to, co mi vyhovovalo: http://www.uvgely-laraprofinails.eu/

A jak Vy správně hledat a najít? Než si koupíte první materiál, dejte tomu dostatek času. Ne pár hodin, ale několik dnů nebo i týdnů. Zjistěte si nejprve o prodejci co nejvíce informací, hledejte recenze a co je nejlepší? Ptejte se přímo prodejce, pokud si s něčím nejste jisti :) Pokud Vám neodpoví, hledejte jinde. A hledejte zlatou střední cestu.

 

A konkrétní rada pro začátečnice?

Když začínáte, je nejlepší si vybrat stavební gel, který je hustý. Určitě si nekupujte středně řídké. Špatně se Vám s nimi bude učit. Doporučuji husté gely, buď nadýchané anebo medové konzistence. U nás na shopu jsou všechny dobře popsané. Pro začátek doporučujeme perfect clear. Namodelujete s ním celou ruku, včetně palce. Gel nikam nesteče, ale zároveň Vám neudělá boule. V rámci své hustoty je samovyrovnávací. A pokud chcete stavět na šablony, vždy vybírejte husté gely, vhodné na prodloužení, tzn. spíše ty tvrdší ;-)

 

Pěkný den,

Alena