Jak se mám vyznat v názvech?

Ještě tápete nebo si nejste zcela jistá, že rozumíte? Je spousta zkušených nehtařek, které si třeba ještě pletou pojmy? I to je možné. Ráda objasním:

PREP - vodička v lahvičce se štětečkem. Slouží k dezinfekci a odmaštění nehtů. Aplikuje se pouze na přírodní nehet! A to i při doplňování modeláže. Nelze vynechat.

PRIMER - přilnavač akrylu. Aplikuje se pouze na přírodní nehet. Stačí nanést štětečkem opravdu jen malé množství. Stačí ťuknout doprostřed nehtu. Někdy, když zateče až ke kůžičce, může trošku štípat. Není třeba se znepokojovat. Primer je nutné nechat dostatečně uschnout. Některé nehtařky nepoužívají, pokud mají - uv ultrabond gel.

PODKLADOVÝ UV GEL nebo taky BOND GEL či BONDER gel - v kelímku - základní / podkladová fáze u třífázového systému

ULTRABOND GEL - obsahuje v sobě i přilnavače gelu, tudíž se nepoužívá primer

JEDNOFÁZOVÝ GEL - gel, který v sobě má zastoupeny všechny fáze modeláže. Tzn. s tímto gelem aplikuji první vrstvu / základní vrstvu. Po vytvrzení tímto gelem modeluji a slouží i jako lesk, pokud je barevný gel modeláží. U tohoto systému otřebuji jeden gel / jeden kelímek.

TŘÍFÁZOVÝ GEL - gel, který se musí použít až na aplikovanou první vrstvu podkladového gelu. S tímto gelem se podlužuji či modeluje. Poslední - třetí fází je lesk. U tohoto systému potřebuji tři gely / kelímky či lahvičku

STAVEBNÍ GEL - s tímto gelem se staví na šablonky - prodlužuje nehet pomcí šablonky. S některými stavebními gely je také možné modelovat. Musíte pozorně přečíst popis výrobce.

MODELAČNÍ GEL - s tímto gelem se modeluje nehet - tzv. cé oblouk. S některými modelačními gely je také možné prodlužovat nehty. Musíte pozorně přečíšt popis výrobce.

Nevyznáte se v dalších pojmech? Není Vám něco jasné? Ptejte se, pište :)