JSTE ÚPLNÝ ZAČÁTEČNÍK?

Začínáte a nevíte si rady s modeláží, neumíte ovládnout štětec, gel, moříte se s pilováním?

Také jsem před pár lety začínala. Také jsem o tomto oboru nevěděla vůbec nic. Ničilo mě pilování, nedokázala jsem několik týdnů pochopit, jak ovládnout gel. A samozřejmě nejvíce mě ubíjelo to, že mi ty nehty po takové dřině ani nedržely.

Nejste v tom sama. Každá nějak začínala. Někomu padlo do rukou dříve, někomu později. Důležité je se nevzdávat, mít trpělivost, vyhledávat informace, odborné informace, shlédnout správná videa a učit se. Neustále dokola zkoušet.

Domluvte se s kamarádkou, maminkou a trénujte na nich. Buďte trpělivé, zahoďte případnou nervozitu, soustřeďte se jen na sebe. Nebojte se zeptat, každá otázka je důležitá. Vy, úplné začátečnice, zde několik důležitých rad, které některé z Vás na úplném začátku děláte:

1) špatně zatlačená kůžička. Většinou máte strach ji zatlačit, nebojte se trošku přidat. Je velmi důležité kůžičku pořádně zatlačit, druhou sranou pusheru odstranit zbytky kůžičky. Vyzkoušejte si na sobě. Maminky či kamarádka se ptejte, jak se při tom cítí, zda je to moc nebolí. Je důležité, aby Vám hned sdělily své pocity. 

2) zmatnění přírodního nehtu. VŽDY používejte nanejvýš pilník o hrubosti 240. Nepoužívejte hrubší! Netlačte na přírodní nehet, jen ho jemně přejeďte. Cílem není nehet zničit, ale zmatnit ho. Na to stačí opravdu jemně pilníkem přejet. Netlačit.

3) nedostatečné nasazení šablony. Tohle už je opravdu obsáhlý bod a zasloužil by si také video. Důležité je, nezapomínat, aby šablona byla správně vystřižena - nikde nechyběla či nikde nepřečnívala. Vždy musí být mírně nahoru.

4) špatné nanášení gelu - modelace. V podstatě každá začínající nehtařka se jakoby s gelem na začátku plácá :) I já jsem se s ním plácala a všemožně trápila. Paní školitelka na to bohužel neměla trpělivost a nedokázala mi vysvětlit, co mám dělat. Důležité je, abyste štětec nebořila do gelu, abyste se nedotýkala Vašeho nehtu, ale aby si štětec hrál s gelem. Nikdy nedělejte pohyby jako při natírání, "neťupkejte gel" či nezvedejte štětec moc vysoko. Všechno toto jsou chyby začátečnic. Vysvětlením, názornou ukázkou a tréninkem pochopíte, jak s gelem pracovat. Snažte se na štětec nanést dostatečné množství. Krouživým pohybem - jedním směrem si udělejte gelem na nehet kuličku, krásnou kuličkou. Štětec držte nad nehtem, nedotýkejte se ho. Pokud se stane, že se gel od štětce oddělí, nevadí. Přiložte potom štětec k valu a dle videa postupujte kolem celé kůžičky. Pak se vracím ke kuličce, připravím si gel a modeluji. Jdu štětcem zleva doprava, jakmile mám celou šířku nehtu, postupuji zase o kousek níže na druhou stranu a takto postupuji až na konci nehtu. Pokud se Vám stane, že jste si na štětec nanesla málo gelu, vůbec nevadí. Naberte na štětec patřičné množství a přiložte na nehet. Udělejte zase kuličku a gel zatlačte trošku zpět, aby se Vám spojil s již namodelovaným gelem a nevytvořil tak prohlubeň a domodelujte nehet. Po vytvrzení setřete výpotek.

5) Další chybou, velkou chybou je pilování. Je důležité správně držet pilník a správně pilovat. VŽDY držte pilník šikmo směrem k nehtu. Nikdy ho nedržte rovně. Nebudete pilovat to, co potřebujete a můžete zákaznici upilovat kůžičku. Na pilník nemusíte nijak moc tlačit. Velmi častou chybou je, když držíte pilník rovně a ještě přitom tlačíte dolů. Ublížíte tak modelce. Upilujete jí kůžičku. Jako první si srovnáte na bocích tvary, pilník natočte šikmo k nehtu. Poté pilujeme u valu. Zase držte pilník šikmo směrem k nehtu tak, aby se krásně vypiloval cé oblouk. Poté piluji boky do pomyslné stříšky. Jak mám obě strany, piluji vrchní část nehtu, ale ne zcela rovně ale vždy obloukem doleva a na pravé straně obloukem doprava. Správným pilováním a držením pilníku si velmi urychlíte práci. Hlavně si krásně vypilujete cé oblouk. Samozřejmě je nutné mít nehet správně namodelovaný, pilníkem jen doladíte tvary. Po vypilování vždy vyhlaďte blokem, aby byl nehet hladký. Dbejte na správný náklon pilníku, vždy držte (stáhněte svými prsty) zákaznici kůžičku. Spilování kůžičky je opravdu velmi bolestivé. V den modeláže může jen pálit, druhý den se může udělat oděrka, která je několik dní bolestivá. Ze začátku se vždy ptejte, zda nepálí či nebrousíte prsty ;-) Než začnete pilovat, v klidu se podívejte, jak pilník držíte a v hlavě si srovnejte, co pilovat první, co potom, co poslední.

Mějte na paměti, že se učíte, Vaše modelka nemůže od Vás očekávat zázraky, vždy jí řekněte, co Vám nejde nebo s čím máte problémy a vždy ji požádejte, ať Vám sdělí, zda jí je něco nepříjemné. Hodně zdaru :).

Pokud potřebujete pomoci a zvažujete školení, klidně se na mě obraťte, můžeme se domluvit na školení. Napište mi: alena.sadlikova@centrum.cz

Hezký den,
Alena