20. 07. 2019 | MODELÁŽ

JAK MODELOVAT NA PŘÍRODNÍ NEHTY?

Spousta začínajících nehtařek je přesvědčena, že když chtějí gel na přírodní nehty, tzn. bez nalepení tipů či prodloužení na šablonky, tak se nehty jen "natřou" gelem. Jde o tzv. potáhnutí přírodních nehtů gelem. Vždy se musí vymodelovat cé oblouk - je úměrný délce nehtů. Tudíž i na přírodních nehtech musí být céčko. Pokud se jedná o kratičké nehtíky, je opravdu malinké.

 

A JAK POSTUPOVAT PŘI MODELÁŽI?

 

Tak v první řadě uděláme manikúru. Tzn. upravíme tvar nehtů. Tohle je velmi důležité, dejte si opravdu záležet, pokud se jedná o modelování na přírodní nehty. Při této modeláži se piluje minimálně, proto je důležité si perfektně natvarovat nehty již ted na začátku. Opravdu to nepodceňujte. Zatlačte kůžičku pusherem, odstraňte zbytek kůžičky z nehtů, nejlépe když použijete nakonec brusku. Zmatníme nehty pilníkem o hrubosti 240.Důkladně oprášíme. Nyní naneseme prep na odmaštění, dále primer na přilnutí gelu. Jiné tekutiny prosím nepoužívejte.

 

NYNÍ MÁME NEHTY PŘIPRAVENÉ K MODELÁŽI.

 

Pokud použijete třífázový systém, naneste tenoučkou vrstvu podkladového gelu / bonder gelu. Pokud máte jednofázový gel, použijte ho a také naneste tenkou vrstvu. Vytvrďte v lampě 2 min. Nestírejte výpotek!

 

CHCETE MODELOVAT FM?

 

Vystínujte kamufláž, buď si naznačte fm nebo naneste na celý nehet. Na konci nehtu, kde bude fm, doporučuji tenčí vrstvu. U tvarování fm v tomto případě je důležité mít dostatečně pigmentovaný gel, abyste nanesla pouze jednu vrstvu, popř. jen dvě. Pokud byste nanášela více vrstev na fm, vznikla by Vám na konci bambule a nehty nebudou vůbec pěkné.

 

BUDETE DĚLAT CELOGEL?

 

U celogelu můžete dát barvu nyní na podklad pod namodelovaný cé oblouk. Modelačního gelu se nebude tolik nanášet, tak při další návštěvě nebudete tolik pilovat. Nebo můžete již nyní na základní vrstvu

 

MODELOVAT CÉ OBLOUK

 

a celogel nanést až na něj. Naneste na štětec opravdu menší množství gelu než obvykle a opatrně modelujte nehet. Dejte si záležet, aby céčko bylo přiměřené k délce nehtu, musí vypadat krásně, ale nesmí být ploché bez cé tvaru. Dbejte na to, abyste nemusela moc pilovat. Vždy zaobalte volný okraj. Pokud přírodní nehet nezaobalíte dělá potom neplechu - odlupuje / odchlipuje se od namodelovaného gelu. Tohle je jedna z nejdůležitějších věcí při této modeláži. Vždy modelujte tak, abyste nemusela moc pilovat. Může se Vám stát, pokud budete hodně pilovat, že se propilujete až na přírodní nehet a nebude tak zaobalen do gelu a bude se odchlipovat. Což je problém a modeláž je špatná a dlouho nevydrží v pořádku. Proto je i důležité hned na začátku si správně vytvarovat přírodní nehet. Dbejte také na to,

 

ABYSTE NEMĚLA VELKÉ BOULE

 

jak u kůžičky tak i na koncích nehtů. U kůžičky nesmí být přechod z přírodního nehtu k umělému zřetelný. Musí hezky splynout. Dbejte také na to, abyste neměla boule na konci nehtů - zejména u fm. Po namodelování nehtů pilujte nejlépe pilníkem o hrubosti 180. Důkladně nehet oprašte. Pokud jste ještě nenanesla barevný celogel, tak nyní aplikujte barvu.

 

NA ŘADĚ JE LESK

 

Pokud leskujete na barevný gel, nestírejte z něj výpotek. Pokud chcete malovat, můžete na lesk - poté opět naneste lesk. Dbejte na to, abyste nehet zaobalila i leskem. Vše musí být krásně schované.

 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ BODY?

 

1) Před modeláži si dokonale vytvarujte přírodní nehet

2) Vždy zaobalte volný okraj nehtu - pozor! při pilování, ať se nepropilujete až na přírodní nehet!

 

FOTO MODELÁŽE NA PŘÍRODNÍ NEHTY :)

 

 

 

Není Vám stále něco jasné? Máte ještě dotaz? Klidně mi napište, ráda Vám poradím :)

 

Hezký den,

Alena