20. 07. 2019 | MODELÁŽ

DOPLNĚNÍ GELOVÉ MODELÁŽE - video

U doplnění gelové modeláže postupujeme stejně jako u nové modeláže. Samozřejmě bez stavěn na šablonu :) - místo toho zbrousíme starou modeláž. Jak modelovat uvidíte zde ve videu. K modelaci jsem použila štětec Kolinsky na gel. Patří k mým miláčkům, ten první je štětec ovál :).

Po zbroušení staré modeláže, jsem zatlačila kůžičku, odstranila zbytek bruskou, zmatnila přírodní nehet pilníkem o hrubosti 240. Pořádně oprášit :). Jako podklad jsem použila HARD BASE GEL LAK. Je to báze pod gellak, ale můžete ho použít i jako podkladový gel pod modeláž. Výborně s ním nehtíky drží. Velmi jsem si ho oblíbila. Dále modeluji perfect clearem. Líbí se mi na něm, že je dostatečně hustý, nestéká mi, udělám všech 5 prstů naráz a zároveň na něm nezůstávají boule, tzn. i přes svou hustotu se vyrovná - vyrovnávací schopnost se odráží od hustoty. Tzn., nečekejte, že se vám slije, jak některé nehtařky myslí a pak mi píšou, že nemá samovyrovnávací schopnost. Pokud jste milovnice středně řídkých gelů, tento pro Vás není, doporučuji perfect blue či intense clear. Perfect clear ale nepatří k těm extra hustým gelům, které se nehnou. Ty si myslím, že na modeláž vhodné moc nejsou, tak možná na prodloužení na šablonu.

Po modeláži setřeme výpotek, jelikož budeme pilovat. Pilování je též důležité. Nejprve si spilujte boky. Pro úplné začátečnice - držte pilník šikmo k nehtu. Nikdy ne rovně anebo nakloněné ke kůžičce - zákaznici tak zbrousíte prsty a bude to pro ni bolestivé. Vždy ho nakloňte k nehtu. Nezapomeňte i na volný okraj nehtu. Poté si zpilujte u valu - zase drže pilník šikmo - tak abyste krásně dotvarovala cé oblouk. Jakmile máte toto hotové, piluje se střed - obloučkem ze strany na stranu - od valu k volnému okraji. Zkontrolujte a pokud je tvar dokonalý, důkladně vyhlaďte blokem. Oprašte a naneste barevný gel. Poté lesk.


Hezký den
Alena