20. 07. 2019 | MODELÁŽ

DOPLNĚNÍ GELOVÉ MODELÁŽE

 

Některé začátečnice nemají zcela jasno, jak přesně dělat doplnění. Četla jsem spoustu otázek a nejasností. Co to je doplnění modeláže? Nehet odroste a potřebuje doplnit gelem a změnit zdobení. Pokud dáváte zdobení pod cé, musíte brousit tak dlouho, dokud se neprobrousíte na zdobení, které odstraníte pilníkem. Pokud máte zdobení na cé oblouku, zbrousíte ho, zbrousíte odrosty a případné odchlipy. Nesmí zůstat žádné odchlipy, jinak doplnění bude špatně držet. Neodstraňuje se všechen gel. Co chybí, doplníte.

 

Pokud zbrušujete starý materiál pilníkem, použijte pilník o hrubosti 100. Někdo si oblíbil i hrubost 80. Odrosty kolem přírodního nehtu zbrušujte pilníkem o hrubosti 180, pokud máte odchlipy, zbrušujte pilníkem o hrubosti 240. Pokud se Vám odchlipy začnou tvořit až při sundávání staré modeláže, je to hrubostí pilníku - vezměte jemnější. Moc hrubý pilník má tendenci dělat odchlipy a "odlupovat" gel od nehtu a ne krásně zbrousit gel do ztracena. To je hodně častý problém. Odchlipy při zbroušení starého materiálu můžou tvořit i brusné kotoučky při použití brusky. Doporučuji brusné kotoučky nepoužívat a místo toho si pořídit kvalitní frézku. Brusné kotoučky se nechte třeba na odbroušení kamínků. Až máte všechen materiál, co byl potřeba, zbroušený, uhlaďte zbylý gel jemným pilníkem o hrubosti 180 nebo i 240. Nezapomeňte, pokud je potřeba, nehty zkrátit a rozhodně jim upravit tvary. Pokud používáte brusku, nezapomeňte také nehty podbrousit a zkontrolovat, zda nehet nepadá dolů.

 

Dále pokračujeme jako při nové modeláži. Tzn. pusherem odstraníme kůžičku, opět důkladně. Poté zmatníme přírodní nehet pilníkem o hrubosti 240. Nehet důkladně oprášíme. Nesmí na něm zůstat ani trošku prachu. Na přírodní nehet naneste prep. Nezapomeňte, že je nutné počkat, až zcela zaschne.Tekutinu nanášíme pouze na přírodní nehet. Dále naneseme či vmasírujeme podkladový gel - u třífáz systému nebo tenké vrstvy jednofázového gelu u jednofáz systému. Stačí první vrstvu nanášet na přírodní nehet, ale já protahuji na celý. Vytvrdíme 2 min. Poté vezmeme modelační gel a doladíme nehet do požadovaného tvaru s cé obloukem. Přetáhněte samozřejmě po celém nehtu. Po vytvrzení a setření výpotku pilníkem o hrubosti 180 doladíme tvary. Poté ještě přepilujte pilníkem o hrubosti 240 - zejména kolem kůžičky. Důkladně odstraňte prach. Pak naneseme celogel, výpotek nestíráme a zaleskujeme.

 

Pokud doplňujete fm, tak na podkladovou vrstvu - pod cé naneseme ještě kamufláž, fm můžete vytvarovat také ještě pod cé, či až na cé oblouk. Po nanesení kamufláže nestíráme výpotek a modelujeme cé oblouk. Dále pokračujeme dle popisu v odstavci viz výše.

 

Nezapomeneme na kůžičku nanést vyživující olejíček.