20. 07. 2019 | VAŠE DOTAZY

DALŠÍCH PÁR VAŠICH DOTAZŮ :)

Odlupují se kamarádce nehty z jejich přírodních.. Co s tím?

 

Tak jestli na přírodní, tak tam je to trošku s tou modeláží "horší" když se modeluje na přírodní, musí se dbát na to, aby okraje nehtů byly pořádně zaobaleny gelem. Takže než začnu modelovat, tak si nehet pořádně připravím do tvaru, klidně si ho udělám i trošku užší, protože nabyde. Je důležitý každou vrstvou zaobalit nehet a dávat si pozor při pilování cé oblouku, aby se ten materiál po stranách nespilovat, takže pilovat po stranách minimálně, proto je důležité si už na začátku pořádně připravit tvar nehtu. Z tohoto důvodu se dělají odchlipy na volném okraji. U tohoto musíte být důslednější.

 

 

Co dělat, když  špatně nalepím tip? Dám ho nějak dolů?


U lepení tipu si dávejte pozor, když nalepíte, tak ještě pro jistotu hned zkontrolovat, zda je dobře nalepený, během prvních pár sekund jde ještě dát z nehtu pryč, ale pokud je už přilepený, tak odstřihnout, co jde a tip opatrně spilovat. Vždy, když se lepí tip, tak se podívat, jak nehet roste, jestli nakřivo, tak ho potom tipem můžete upravit a následnou modeláží. Vždy přiložit tip, zkontrolovat si, jak ho tam dávám, pak dám lepidlo, přiložím, ještě rychle zkontroluji a pak lepím. A ještě tedy pro jistotu zkontrolovat, dokud jde ještě odlepit  :).

 

 

Kamarádka mi řekla, že to mám dělat takto - dělala jsem kamarádce nehty a prý to dělám špatně. Nehtařka její kamarádce dávala bílý gel přímo na nehet, takže prý jí to mám udělat stejně, protože já to dělám špatně. Tak jsem její nehet jemně spilovala a nanesla vrstvy gelu a teď mi píše, že se ji ten gel odlepil..

 

To je bohužel špatně, barevný gel se nemůže dát přímo na nehet, jelikož je na něj moc tvrdý. Vždy se musí dát na podklad, tzn. první vrstvu gelu. Jestli jí dávala bílý gel přímo na nehet, tak to nebyl gel, ale gel lak a takový, který je i s podkladovou bází, pod který se tudíž podklad nedává :). Když bude dodržen postup - na zmatněný nehet prep, primer - pořádně zaschnout, první vrstva gelu - jen spíše nehet zašpinit - nedávat tlustou vrstvu a poté kamufláž a pak barevná fm, tak modeláž bude držet. Pokud tedy bude správná příprava nehtu.Buď jí dávala gel lak anebo prostě ty holky kolikrát nepostřehnou, co jim ta nehtařka na nehty dává ;-). Určitě se časem stane, že některá zákaznice řekne, ale ta nehtařka to dělala takhle, ale ta klientka nikdy nemůže přesně vědět, co používá a na co to je a zda je to třeba i dobře. Určitě se nenechat vyvést z míry, že člověk dělá něco špatně apod. ;-) První zkušenost, kdy člověk zjistí, že je důležité se držet toho svého :).Jak mám poznat, které rady jsou správné a kdo mi radí špatně?

 

Na internetu se bohužel vyskytuje spousta informací, které jsou nesprávné či neúplné. Pro neznalce je zpočátku těžké zjistit, které informace jsou pravdivé a které ne. I na youtube naleznete videa, která jsou nesprávná. Jak najít ty správné informace? Určitě hledejte tam, kde jsou články aktuální. Ne tam, kde je datum staré a nikdo již nereaguje. Doporučuji se klidně obrátit přímo na prodejce. Myslím, že v dnešní době by měl být ochotný a vysvětlit či poradit Vám s Vaším problémem. Ale pokud chcete znát technologický postup nebo se naučit modelovat nehty, tak si vyhledejte na facebooku skupinky, kde jsou zkušené nehtařky a některé ještě dnes rády poradí. I někteří prodejci nabízí postupy, jak modelovat, jak pracovat se šablonkami, jak doplňovat gelové nehty, jak na kamínky apod. Berte v potaz spíše významné značky ;-). My se snažíme Vám co nejlépe a nejpodrobněji vysvětlit vše tak, abyste to pochopila - vše o gelové modeláži. Snažím se s Vámi komunikovat a najít Vám produkt, který je přímo pro Vás ten ideální ;-), snažím se Vám vysvětlit vše, co Vám není jasné. Klidně se ptejte na jednu věc vícekrát. Znovu Vám ji objasním a vysvětlím :) Chceme si naše zákazníky hýčkat a chceme, aby tvořily nádherné nehtíky :)