20. 07. 2019 | MODELÁŽ

CHCETE ZAČÍT NEHTIT OFIKO?

Začínáte v salonku nebo chcete začít a hledáte nové klientky? Lámete si hlavu, jak si vytvořit novou klientelu? Přemýšlíte o reklamě, roznos letáků? Žádný začátek není jednoduchý, ale záleží také, jak se k věci stavíte. Vždy byste měla být přesvědčená, že svou práci odvádíte 100% a stojíte si za ní a jste si vědoma své ceny, jste ve svém oboru sebevědomá a víte, co děláte. Nejlepší reklamou je vždy spokojený zákazník. Vaše zákaznice Vám přinesou další klientky. I vy sama si dělejte reklamu na svých rukou. Snažte se vždy chodit s krásně upravenými nehty a pokud Vás někdo osloví, že máte krásné nehty, dejte se s dotyčnou do řeči, buďte usměvavá a na konci ji dejte svou vizitku.

 

Kde se snáz tvoří klientela, co myslíte? Na vesnici či ve městě? Vyzkoušela jsem si oboje. V Brně jsem měla možnost dělat nehty u své kamarádky v kadeřnictví. Dělala jsem to jen chvíli, jelikož jsem otěhotněla a nemohla plně pracovat. Nebylo jednoduché v tak velkém městě, kde je nespočet salonů a navíc i vietnamských salonu, hledat nové zákaznice. Udělala jsem akci - slevu pro nové klientky, ale většinou to byly ženské, které chodí jen po akcích a slevách. Ve velkém městě je více potencionálních zákaznic, ale také je těžší dát o sobě vědět. Letáky ve velkém městě nefungují. Většina lidí dnes všechny papíry ze své schránky shrábne a vyhodí do koše. Samozřejmě jsem si jich spoustu vytiskla, ale nikdy jsem nevěděla, zda házím do správného domu, zda tam nebydlí jen muž či staří lidé apod.

 

Na vesnici či malém městě se v podstatě všichni znají a každá novinka se rychle rozkřikne. Než jsem začala nehty dělat, už se mi hlásila kamarádka, potom další a další cizí. Původně jsem si myslela, že mi to bude trvat měsíc možná i déle, než ke mně přijde první zákaznice a zatím se stalo jen jednou, že jsem měla volný celý den. Naopak na vesnici či malém městě letáky fungují. Je spousta míst, kam se vylepují plakáty a jiná sdělení. Zde to hodně lidí čte. V Brně či velkých městech taková místa nenajdete (nebo alespoň dle mých zkušeností). Na vesnici skvěle funguje doporučení od Vašich klientek.

 

Na vesnicích jsou lidé daleko ochotnější, hlavně když Vás znají :) tzn. určitě Vám v místní hospůdce vyjdou vstříc a nechají si tam Vaše letáčky. Nebo jsou určitě i jiná místa, kde je možné se domluvit o jejich vyvěšení.

 

Další dobrý nápad, jak získat zákaznici je, dát jim něco při jejich první návštěvě, co je zaujme. Vytvořte si svůj vlastní věrnostní program ;-) Jsou další možnosti, jak získat své klientky. Která se osvědčila právě Vám? :)

 

 

Hezký víkend :)