7 tipů jak vybrat UV lampu na nehty

 V případě leštění totiž hrozí odštípnutí nehtu. Takto si můžete vybrat vytvrzovací lampu, která vám poskytne nejlepší výsledky pro manikúru nebo pedikúru. Tento průvodce nákupem lampy na nehty se proto bude zabývat hlavními faktory, které byste měli zvážit při koupi lampy na sušení gelů. Seznam zde nemusí být kompletní, ale věříme, že těchto 7 věcí je pravděpodobně nejdůležitějších.

Druh gelového laku a světelný zdroj nehtové sušičky

Laky na nehty, které používáte, budou buď LED, nebo UV. V zásadě se rozdíl týká typů fotoiniciátorů používaných při výrobě gelového laku a toho, jak tyto fotoiniciátory reagují na vytvrzovací světlo. Pokud jde o nehtové lampy, máme v současné době tři typy

  • UV nehtovou lampu
  • LED nehtovou lampu
  • smíšené UV LED nehtové lampy (SMART nehtové lampy).

LED lampy vytvrzují pouze gelové polštáře specifické pro LED. Na druhou stranu je UV lampa použitelná pro většinu gelů na nehty. To znamená, že můžete použít UV lampu na LED gely na nehty, ale naopak se to nedoporučuje.

Existuje také nová technologie, která využívá dvojité světlo emitující žárovky / korálky. Tato technologie vedla k vývoji toho, čemu říkáme SMART LED UV nehtové lampy. Tyto nehtové lampy mají světelné korálky, které vyzařují vytvrzovací světlo pokrývající široký rozsah UV paprsků. To umožňuje lampě vytvrzovat všechny druhy gelových nehtů, aniž byste se museli starat o jejich rozlišení. Díky této inteligentní nehtové sušičce již váš výběr gelového laku není diktován typem lampy, kterou máte doma. Tyto inteligentní žárovky navíc kombinují to nejlepší z LED i UV vytvrzovacích lamp.

Rychlost vytvrzování nehtové lampy (doby vytvrzování)

Rychlost by měla ve velké míře ovlivnit výběr lampy na nehty. Obecně jsou LED lampy rychlejší, zatímco UV lampy jsou pomalejší. To je způsobeno skutečností, že UV lampy pracují v širokém spektru světla, takže trvá delší dobu, než se nehty vytvrdí (až 5 minut). Verze LED však fungují v úzkém světelném spektru, což jí umožňuje vytvrdit a vysušit váš gel na nehty (do 2 minut).

Celkový čas se však odvíjí také na použitých vrstvách leštění. Vytvrzování vrstvy pod LED světlem může trvat 30 sekund, zatímco u UV lampy to může trvat až 90 sekund. Jak je uvedeno výše, smíšené UV LED lampy kombinují to nejlepší z těchto dvou typů.

Spotřeba energie

S dobou vytvrzování souvisí i takzvaný příkon lampy. Lampy se dodávají s různým příkonem, od pouhých 12 W a výše. Obecně platí, že čím vyšší je příkon, tím rychlejší je doba sušení a lepší účinnost vytvrzování. Právě proto je nutné zvážit i tento faktor. S vyšším příkonem pak ale stoupá cena.

Cena gelové lampy

Všichni máme různé rozpočty. LED lampy jsou dražší, ale zaručují vyšší bezpečnost pro kosmetičku a klienta. Alespoň tedy ve srovnání s UV lampami na nehty. Dobrou zprávou však je, že většina současně dostupných smíšených UV LED lamp je za rozumnou cenu. Rozhodně si tedy dejte při

výběru lampy na nehty na čas a snažte se najít tu nejlepší za minimální cenu. Výhodné může být například počkat na slevovou akci nebo výprodej.

Pohodlí a velikost nehtové lampy (přenositelnost)

Existují lampy, které umožňuje vytvrzovat obě ruce / obě hony najedou. U jiných to nelze. Určitě bude pohodlnější, když lampa zvládne vytvrdit obě končetiny současně. Takové lampy může být problém získat. Většina lamp totiž zvládne tvrdit jen jednu ruku nebo nohu, což má za následek prodloužení procesu manikúry (pedikúry)

Myslím, že velikost lampy je vysvětlující. Velká lampa nemusí být vhodná pro pohyb mezi manikúrami. Například pokud musíte lampu stěhovat mezi několika salony.

Životnost žárovek

Žárovky LED mohou mít životnost až 50 000 hodin. Pamatujete si, že manikúra pod LED lampou může trvat pouze 2 minuty? S 50 000 hodinovým životním cyklem to znamená, že vás tato žárovka pravděpodobně přežije. (pokud ji ovšem fyzicky nepoškodíte). UV žárovky v UV lampách však mohou mít životnost jen 100 hodin nepřetržitého používání - v závislosti na značce. Vytvrzování UV gelu pod UV lampou však trvá 5 minut. Pokud děláte jednoho týdně, je to zhruba 23 let používání.

Konstrukce lampy na nehty

Design lampy je pro některé lidi, zejména majitele salonu, seriózním hlediskem. Všichni chtějí, aby salon měl elegantně navrženou nehtovou lampu. Pokud ovšem budete lampu využívat pouze pro vlastní účely, na vzhledu asi moc záležet